piątek, 28 grudnia 2018

Stanowisko Rady Miejskiej w Przemyślu z okazji 100. rocznicy walk o przynależność Lwowa i Przemyśla do państwa polskiego. Obraz wyjawia się ciekawy, sami zobaczcie...

Nie tak dawno zwolennicy PiSu w mediach społecznościowych bardzo obawiali się współpracy większości koalicyjnej w mieście, nazywając ją od trudnej wręcz po egzotyczną. Wielu wyrażało swoją „troskę” o to jak zachowa się przy ewentualnej zmianie nazwy ul. Kocyłowskiego, snując domysły, że radni Majkowski i Zapałowski położą tę kwestię na ołtarzu utrzymania koalicji.
Głosowania nad poprawką A. Zapałowskiego 


Tymczasem ciekawy obraz się wyjawił podczas głosowania nad uchwałą w sprawie stanowiska Rady Miejskiej w Przemyślu z okazji 100. rocznicy walk o przynależność Lwowa i Przemyśla do państwa polskiego. Wniosek złożył klub radnych PiS, a referował go radny Maciej Kamiński. Radny Andrzej Zapałowski, zwrócił uwagę, iż ważne jest aby uchwała była jasna i czytelna należy dopisać z kim w 1918 roku były walki w Przemyślu i we Lwowie. Co prawda radny Wojciech Błachowicz uważał to za zbędne to jednak zagłosował za przyjęciem proponowanych przez radnego Zapałowskiego zapisów. Co ciekawe wnioskodawcy głosowali przeciw poprawce, a nad całością uchwały klub PiSu się podzielił radni Berestecki i Dryniak głosowali za uchwałą, a Kamiński i jego klubowy kolega Rzeszutko wstrzymali się od głosu. Uchwała przeszła głosami 18 radnych.PiS jak zwykle w tych sprawach stanął okrakiem, to właśnie dzięki takiej postawie będącej festiwalem hipokryzji w mieście mamy ulicę Kocyłowskiego, której czas miejmy nadzieję będzie policzony, ale czy na głosy PiSu można liczyć? Brawo Andrzej, Mirek, słowa uznania należą się większości koalicyjnej w tym także  Grażynie Stojak za wyraźną postawę ale także dla radnej z SLD Bogumiły Nowak i dwóch ww radnych PiSu. 

Chcąc obejrzeć głosowanie i krótką dyskusję proszę przesunąć pasek odtwarzania na 4 godzinę i 19 minutę. To tylko kilka minut. Warto!
Głosowanie nad całością uchwały z wprowadzona poprawką
Głosowanie w 4 godzinie w 19 minucie Brak komentarzy:

Prześlij komentarz